Hurda Fiyatları

Hurda Fiyatları

Birlik Hurda tarafından her çeşit hurda alım yapılmakta ve bunların geri dönüşüme kazandırılması sağlanmaktadır. Her ilde her ilçeden hurdacı firmamız ile iletişime geçilerek hurda satışı yapılabilir.

Birlik Hurda

Hangi malzemelerin hurda olarak kabul edildiğine dair farklı düzenlemeler vardır. Demir, lehim, nikel, bakır, çinko, çelik, kalay, kurşun, pirinç, alüminyum ve bakırın atık kapsamına girdiği ve geri dönüştürülebilir malzemeler kategorisinde değerlendirildiği bilinir. Yıkılacak binalardan veya tadilat ihtiyacı olan yapılardan bu malzemeler hurda metal firmaları tarafından toplanmaktadır. Daha sonra depolanacakları ve geri dönüştürülecekleri tesise götürülürler. Bazıları özel torbalarda saklanıp taşınırken, bazıları sıkıştırılarak muhafaza edilir.

Birlik Hurda Aracılığıyla Geri Dönüşüm

Geri dönüşüm çok değerli bir iştir ve bertaraf edilmesi amaçlanan birçok malzemenin yeniden üretim sürecine dâhil edilmesini sağlar. Her yıl doğada binlerce ton atık çürüyor. Bu durum hem çevrenin dengesini bozmakta hem de geri dönüşüm sürecine girip katma değer yaratabilecek maddelerin yok olmasına neden olmaktadır. Bu maddeler birkaç yüz yıl içinde doğada tamamen yok olabilir. Bu nedenle geri dönüştürülebilir malzemelerin ilgili firmalara teslim edilmesi ve iade edilmesi önemlidir.

Metal Hurdaların Geri Dönüşümü

Hurda türleri arasında en yaygın olanı bakır hurdadır. Çünkü başta krom ve alüminyum olmak üzere diğer metallere göre daha ucuzdur ve iletken özelliğinden dolayı tercih edilir. Hem hurda hem de hurda bakır, diğer malzemelere kıyasla oldukça sık kullanılmaktadır.

Alüminyum bakırdan daha pahalıdır ve endüstride pek popüler değildir. Ayrıca hurda metal geri dönüşüm sonrası güncel fiyatını belirleyerek piyasada alıcı bulur. Çok iletken olmayan ancak değerli olan Hurda Krom, güncel fiyatlara göre alıcı buluyor. Günümüzde birçok evin önünde veya cadde üzerinde geri dönüşüm kutuları bulunmaktadır. Bardak, plastik şişe ve kağıtların ayrı ayrı saklandığı küçük bidonlar sayesinde kullanılmayan malzemeler geri dönüşüme gönderiliyor. Böylece uzun yıllar doğada kaybolmayan malzemeler değerlendirilerek doğa korunmakta ve ülke ekonomisi daha da geliştirilmektedir.

Çelik, yüksek fırında yakılan demir cevheri ve kömür kombinasyonundan veya bir elektrikli fırında hurda metalin geri dönüştürülmesiyle üretilebilir.

Gerçekten de, çeliği kalite kaybı olmadan sürekli olarak yeni nesnelere dönüştürmek mümkündür. Çelik geri dönüştürüldüğünde elektrik tüketimi azalır ve çevre üzerindeki etkisi daha az olur. Ayrıca, yeni hammadde madenciliği ihtiyacını tamamen ortadan kaldırır. Hurdacılıkta en yüksek kazançlar çelikten sağlanabilir.

Her çeşit hurdanız için www.birlikhurda.com web sitemizden bizlere ulaşım sağlayabilir ve hurdalarınızı değerlendirebilirsiniz. Yine hurda fiyatları hakkında bilgi almak için de bize ulaşabilirsiniz.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ