Burak Aygün Amazondaki Başarısı !

Burak Aygün Amazondaki Başarısı !

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok sektör, girilen sürece ayak uydurarak dijital ortama yöneldi. Bu sektörlerden biri ise, güçlü bir kitlesi olan ticaret oldu. Dijitalleşen dünyada, dünyanın bir ucundan başka bir ucuna ulaşmak da böylelikle kolaylaştı. Son dönemde özellikle pandemi sürecinin başlamasıyla e-ticaretin de önemi artarak, önü açıldı. Türkiye'nin 2020 yılının ilk 6 ayında e-ticaret hacmi artarak, 91 milyar 700 milyon liraya ulaştı. Geçen yıla kıyasla e-ticaret yüzde 64 artış gösterdi. Hayatı kolaylaştıran e-ticaret sayesinde, ulaşılmak istenen firmalar bir tık uzaklıkta kaldı. Verimin en fazla alındığı alan haline gelen e-ticaretle birlikte firmalar ve kişilerin de dijital dünyaya yönelişi başladı.

Dijital dönüşümün başladığı yeni dünya düzeninde e-ticaret hacmi de ivme kazanmaya devam ediyor. E-ticaret alanında uzmanlaşan, uluslararası arenada çalışmalar yapan Aygün de, e-ticarette profesyonelleşmek için eğitimler veriyor.

OTURDUĞUNUZ YERDEN DÜNYAYA ULAŞIN

Yeni dünya düzeninde E-ticaret alanı geniş bir portföy oluştururken, e-ticarete yönelik ilgi de giderek artıyor. 2018 yılından beri profesyonel olarak e-ticaret alanında yer alan Burak Aygün, uluslararası e-ticaret çalışmalarından bahsederek, önemine değindi. İthalat ve ihracatın uluslararası alanda yoğunlaşmasıyla ciddi bir kitleye sahip olunan e-ticaret alanında 2018 yılından beri profesyonel olarak 7 farklı ülkede aktif olarak satış yapan Aygün, "E-ticaret yaparak bilgisayarınız başında dünyaya kolayca ürün ve hizmet satabilirsiniz" dedi.

E-TİCARET AĞINA SİZDE KATILIN

1 yıl içerisinde verdiği eğitimlerle 200'den fazla kişiyi e-ticaret alanında bilgilendirdiğini kaydeden Aygün, "2019 yılının Ekim ayından beri Amazon sitesinde stoklu-stoksuz satış eğitimi veriyorum. Eğitimleri online ve birebir olarak gerçekleştiriyorum. Verdiğim eğitimler sayesinde e-ticaret alanında uzman kişiler haline gelebilirsiniz" dedi.

EK GELİR KAZANMA FIRSATI

E-ticaretin günümüz çağında gelişerek, daha fazla kitleye ulaşmak isteyen firmaların hedef alarak yöneleceği bir alan olacağını ifade eden Aygün, bireysel olarak başladığı çalışmalara, şimdilerde uluslararası şirketinde Türkiye ve Amerika ayağı ile devam ettiğini söyledi. Aygün, Bireysel olarak başladığım e-ticaret sektörüne şimdi Türkiye ve Amerika'da şirketim ile devam ediyorum. Son 1 yıl içerisinde 200'den fazla kişiye uluslararası ticareti öğrettim ve ek gelir kazanmalarına yardımcı oldum" dedi.

DAHA FAZLA MÜŞTERİ, DAHA FAZLA İÇERİK

E-ticaret hakkında bilgi veren Aygün, bu yöntem sayesinde daha fazla müşteriye ulaşma imkanının olduğunu vurguladı. Aygün, " Dünyada olduğu gibi ülkemizde de e-ticaret kavramı son yıllarda giderek popüler bir duruma gelmiştir. E-ticaret kısa ve öz olarak, ticaretin internet üzerinden online olarak yapılan halidir. Daha kapsamlı bahsetmek gerekirse, insanların elektronik ortamları kullanarak ürünleri satın alması e-ticaret olarak adlandırılır.

E-TİCARET HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR

Günümüzde e-ticaret önemini her geçen gün artırmaktadır. Çünkü firmaların ve işletmelerin başarılı olabilmeleri için daha geniş kitlelere hitap etmesi gerekir. Daha çok müşteriye ulaşmanın en kolay yolu da ürünlerin satışını e-ticaret siteleri üzerinden yapmaktır. E-ticaret sayesinde akla gelebilecek olan her ürün kolaylıkla satılabilir. Bu alanda ihtiyaç duyulan tek şey pazarlama stratejisidir. E-ticaret yaparak bilgisayarınız başında dünyaya kolayca ürün ve hizmet satabilirsiniz" diye konuştu.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ