İstanbul’un Tarihi Yerleri

İstanbul’un Tarihi Yerleri

İstanbul, bir ayağı Asya’da bir ayağı Avrupa’da olan dünyanın eşsiz kentlerinden biri. Antik Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu olmak üzere 3 farklı imparatorluğa başkentlik yapmış tek şehir olan kent, yüzyıllardır kültürün, sanatın, mimarinin ve politikanın merkezi olmaya devam ediyor.

Dünyanın en önemli ve en büyük metropolleri arasında yer alan İstanbul, 3 bin yıl öncesine uzanan kent tarihiyle birbirinden değerli eserlere sahip. Tarih boyunca pek çok olaya şahit olmuş, mimarinin ve sanatın başyapıtları arasında gösterilen, çağlara meydan okuyan bu eserler İstanbul’un Avrupa ve Asya kıtalarında konumlanıyor. Dünyaca ünlü bazilikalardan, muhteşem saraylara, eşsiz kulelerden, görkemli camilere kadar İstanbul’un tarihi eserleri büyüleyici güzellikte.

Avrupa Yakasındaki Tarihi Yerler
Dünyanın en önemli şehri olan, bir devir kapatıp bir devir açan ve nerdeyse insanlık tarihi kadar derin bir geçmiş olan İstanbul’un hemen her köşesi, bu zengin kültürün izini sürebileceğiniz yapılarla, sanat eserleri ve mimari dokularla dolu.

Adeta bir açıkhava müzesi olan İstanbul’un gezilip görülecek öyle çok yeri var ki saymakla bitmiyor. Her adımında sizi içine çeken tarihi zenginlik, büyülü atmosferiyle bambaşka dönemlere sürüklüyor.

https://dekororganizasyon.com/acilis-organizasyonu/

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ